Először is egy profi, jól működő weboldal sokkal többet kell tudjon, mint hogy jól néz ki és tartalmaz néhány elérhetőséget. Egyaránt kell szóljon a funkcionalitásról, a kommunikációról és a kinézetről. Tudatos tervezéssel hatást gyakorolhatunk látogatóinkra, potenciális ügyfeleinkre.
Másodsorban pedig javasolt, hogy az elkészítést és technikai karbantartást valóban szakember végezze el, ám az közel sem igaz, hogy a tulajdonosnak nem lesz vele dolga. A legfontosabb ugyanis, hogy minden esetben maga a vállalkozó adja a honlap tartalmát, így már a tervezési szakaszban is közös munka zajlik. Ezt követően a folyamatosan frissülő tartalmat is a vállalkozónak és a vállalkozáshoz kapcsolódó tevékenységnek kell adnia.
Amikor kézhez kapjuk elkészült honlapunkat, akkor mi határozzuk meg mi kerüljön ki rólunk, a vállalkozásunkról, a tevékenységünkről. Egy honlap valahol a történetünk, melyben mi vagyunk a főszereplők és mi alakítjuk az eseményeket. Egy webshop elkészülte után kellő gondoskodással sok megrendelőt hozhat, felvirágoztathatja az online érdékesítéssel kapcsolatos platformjainkat, de egy elárvult honlap senki számára nem lesz vonzó, így leendő vásárlóinktól sem várhatjuk, hogy megszeressenek minket ezen a felületen keresztül.
Az emberek szebbnek, értékesebbnek tartják azt, amin látszik, hogy figyelemmel és gondoskodással van készítve és kezelve, így honlapunknak is nagyobb esélye van a valódi funkcionalitásra, amennyiben figyelmet és energiát teszünk a tartalmába tulajdonosként.